-->

piątek, 3 maja 2013

Wola Niedźwiedzia

Taryfa Podymnego 1775 r.
Wola Niedzniedzka, wieś, woj. łęczyckie, powiat łęczycki, własność szlachecka, 14 dymów.

Czajkowski 1783-84 r.
Niedzwiedzia Wola, parafia chodów, dekanat łęczycki, diecezja gnieźnieńska, województwo łęczyckie, powiat łęczycki, własność: Byszewski.

Tabella miast, wsi, osad Królestwa Polskiego 1827 r.
Wola niedźwiedzia, województwo Mazowieckie, obwód Łęczycki, powiat Zgierski, parafia Wartkowice, własność prywatna. Ilość domów 14, ludność 96, odległość od miasta obwodowego 2.

Słownik Geograficzny:  
Niedźwiedzia Wola,  wś i fol., pow. łęczycki, gm. Gostków, par. Wartkowice, odl. 10 w. od Łęczycy. Wieś ma 2 dm., 16 mk.; fol., 4 dm., 43 mk.

Spis 1925:
Wola Niedźwiedzia, kol., pow. łęczycki, gm. Gostków. Budynki z przeznaczeniem mieszkalne 16, inne zamieszkałe 1. Ludność ogółem: 115. Mężczyzn 48, kobiet 67. Ludność wyznania rzymsko-katolickiego 108, ewangelickiego 7. Podało narodowość: polską 115.

Wikipedia:
Wola Niedźwiedzia-wieś w Polsce położona w województwie łódzkim, w powiecie poddębickim, w gminie Wartkowice. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Wola-Dąbrowa. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa sieradzkiego.

1992 r.

Powszechny Dziennik Krajowy 1829 nr 1

Pisarz trybunału cywilnego woiewództwa mazowieckiego. Wiadomo czyni: iż dobra ziemskie Wola Niedźwiedzia z przyleglościami, w Gminie Gostkowskiey, Powiecie Zgierskim, Obwodzie Łęczyckim, Woiewództwie Mazowieckiem położone, składaiące się z wsi zarobney i folwarcznej Wola Niedźwiedzia, należące prawem własności do Tekli i z Załuskich i Józefa Wierzchleyskich, małżonków, dóbr Gostkowa, w Powiecie Zgierskim położonych, Dziedziców, w tychże dobrach zamieszkałych, zostały,- na żądanie Walentego Roiewskiego, zastawnego wspomnionych dóbr Woli Niedźwiedzkiej posiadacza, w dobrach Wierzchociny, w Powiecie Zgierskim, zamieszkałego wierzyciela, zamieszkanie prawne co do niniejszego przedmiotu w Warszawie przy ulicy Sto-Jańskiej pod nrem 24 u Jana Nepomucena Łastowieckiego, Adwokata przy Sądzie Appellacyjnym, obrane maiącego,— aktem Karola Folkierskiego, Komornika przy tuteyszym Trybunale Cywilnym, z dnia 27 Listopada r. b., końcem przymuszonego wywłaszczenia, zaiętemi i zaaresztowanemu Dobra te maią ogólney rozległości około 18 włok chełmińskich w gatunku ziemi części II klassy żytney, w części III klassy- Oprócz innych, iako to zagrodników i kopcarzy, znayduie się ośmiu osiadłych włościan, mianowicie: Ignacy Filipiak, Ignacy Mazurek, Ignacy Kuczerak, Szymon Woytczak, Maciey Orlik, Karol Frontczak, Urban Tomczak, Józef Frontczak, którzy, oprócz pańszczyzny, składaią daniny w kapłonach i iaiach. Zabudowania w tych dobrach są: dwór, zabudowanie obeymuiące oborę, staynia i owczarnią, chlewy i kurniki, szpichrz, -szpichlerek, stodołę i stodołkę, brog, ośm soch w ziemię wkopanych do postawie się maiącey stodoły, chałup dwoiaków cztery, chałup poiedynczycli sześć, stodołek czternaście, oborek czternaście, chlewków dwanaście, studni dwie i mieysce ogrodzone na trzecią, oraz parkan, — wszystko drewniane. Zaięcie powyższe zostało doręczone, w kopii: dnia 1 Grudnia r. b. Andrzeiowi Komicz, Wójtowi Gminy Gostków ; dnia 2 Grudnia t. r. Józefowi Kłobuchowskiemu, Kommissarzowi Obwodu Łęczyckiego, na ręce W. Rasinowskiego, Sekretarza Obwodu ; dnia 3 Grudnia r. b. Adamowi Pohl, Pisarzowi Sądu Pokoiu Powiatu Zgierskiego, na ręce Grzybowskiego, Podpisarza tegoż Sądu. Dnia 11 Grudnia r. b. wpisanem zostało do księgi wieczystej zaiętych dóbr, a dnia dzisieyszego do księgi zaaresztowań nieruchomości, w Kancellarii Trybunału Cywilnego Woiewództwa Mazowieckiego utrzymywaney. Pierwsza publikacya zbioru objaśnień i warunków sprzedaży odbędzie się na audyencyi publiczney Trybunału Cywilnego Woiewództwa Mazowieckiego wydziału pierwszego w mieyscu iego posiedzeń, w Warszawie przy ulicy Długiey nro 549, dnia 10 Lutego 1829 r. — Dyrygować będzie sprzedażą Jan Nepomucen Łastowiecki, Adwokat, którego zamieszkanie powyżej iest wskazane. Warszawa, d. 23 Grudnia 1828 roku. (Podpisano) A. Podbielski. P.T. C. Wywieszono na tablicy w Sali Audyencyonalney Trybunału Cywilnego Woiewództwa Mazowieckiego dnia 21 Grudnia 1828 roku. (Podpisano) A. Podbielski, P. T. C.

Dziennik Powszechny 1834 nr 102

Podaie do publiczney wiadomości, iż dobra Wola Niedźwiedzia z przyległościami dezertą Starzyny, w Powiecie Zgierskim, Obwodzie Łęczyckim, w Woiewództwie Mazowieckiem położone, w dniu 12 Maia r. b. o godzinie 10 z rana, w mieście Zgierzu przed W. Kaietanem Janickim Reientem tegoż Powiatu, przez publiczną licytacyą wydzierzawione zostaną na lat trzy, od dnia 24 Czerwca r. b. poczynaiąc. Cena roczney dzierzawy wynosi złp. 1500. Akt zaięcia dóbr i warunki licytacyi są każdego czasu do przeyrzenia u wymienionego Reienta. Zgierz d. 8 Kwietnia 1834 r. Franciszek Skotnicki, Kom. Sądowy.

Gazeta Rządowa Królestwa Polskiego 1839 nr 90

(Ν. D. 1747) Podaje do wiadomości publicznej iż dobra Wola Niedźwiedzia z Dyzertą cząstki Starzyny Powiecie Zgierskim Obwodzie Łęczyckiem Gubernii Mazowieckiej położone w dniu 9 (21) Maja r. b. o godzinie l0ej z rana w mieście powiatowym Zgierzu przed Franciszkiem Boguńskim Rejentem Powiatu Zgierskiego przez publiczną licytacją wydzierżawione zostaną na lat 3 od dnia 12 (24) Czerwca r. b. poczynając. — Licytacya zaczynać się będzie od ceny rocznej dzierżawy złp. 2.000. Akt zajęcia dóbr i warunki licytacyi są każdego czasu do przejżenia w Kancellaryi wymienionego Rejenta.
Zgierz dnia 1 (13) Kwietnia 1839 roku.
F. Skotnicki K. S.

Gazeta Rządowa Królestwa Polskiego 1840 nr 18

OBWIESZCZENIA SPADKOWE.
(N. D. 318) Z powodu zaszłej na dniu 27 Marca 1839 r. śmierci Józefa Wierzchlejskiego właściciela dóbr Puczniew w powiecie Zgierskim, i współwłaściciela dóbr Wola Niedźwiedzia w tymże powiecie, niemniej współwierzyciela ostrzeżenia na tychże dobrach, otworzył się spadek, do ukończenia którego i przepisania praw powyższych wyznacza sie półroczny termin na dzień 15 (27) Lipca 1840 r. w kancellaryi hypotecznej podpisanego Rejenta, gdzie wszyscy interesowani zgłosić się powinni.
w Warszawie dnia 10(22) Stycznia 1840 r.
J. Noskowski Rejent K. Z. G. M.

Gazeta Rządowa Królestwa Polskiego 1843 nr 50

(N. D. 913) Pisarz Kancellaryi Ziemiańskiej Gubernii Mazowieckiej.
Ogłasza się wiadomość otwarcia spadku po Antoninie Katarzynie dwóch imion Wierzchlejskiej, współwłaścicielce dóbr Wola Niedźwiedzia i Puczniew, w okręgu Zgierskim podłożonych, oraz współwierzycielce ostrzeżenia względem złożenia rachunku z dochodów dóbr Wola Niedźwiedzia w dziale IV pod Nr. 4 wykazu hypotecznego tychże dóbr subintabulando zabespieczonego, z wyznaczeniem półrocznego terminu do regulacyi tego spadku na dzień 4 (16) Września b. r. godzinę 9 z rana w kancellaryi hypotecznej dóbr ziemskich Gubernii Mazowieckiéj.
Warszawa d. 18 Lutego (2 Marca) 1843 r.
Truskowski.

Gazeta Rządowa Królestwa Polskiego 1856 nr 119

(N. D. 291...*)Rejent Kancellaryi Ziemiańskiej Gubernii Warszawskiej w Warszawie.
Po śmierci:
1. Tekli z Hr. Załuskich Wierzchlejskiej, 2. Tekli z Wierzchlejskich Jarocińskiej, 3. Józefy z Wierzchlejskich Puchalskiej , 4. Agnieszki Wierzchlejskiej współwłaścicielek dóbr Wola Niedźwiedzia Okręgu dawniej Zgierskiego obecnie Łęczyckiego. (…) ogłaszam toczące się postęроwania spadkowe z terminem sześciomiesięcznym, a najpóźniej na dzień 21 Listopada (3 Grudnia) r. b. oznaczającym się w którym spadkobiercy, wierzyciele i legaturyusze zgłosić się i prawa swoje objawić winni, pod skutkami prawa.
Warszawa d. 15 (27) Maja 1856 r.
Stępowski.

*nieczytelne

Gazeta Rządowa Królestwa Polskiego 1857 nr 180

(N. D. 4020) Patron Trybunału Cywilnego Gubernii Warszawskiej w Kaliszu.
Podaje do wiadomości, iż na skutek wyroku tegoż Trybunału z powództwa Pauliny z Wierzchlejskich Kazimierza Biernackiego żony, współwłaścicielki dóbr Neru i Gostkowa w Okręgach Wartskim i Zgierskim położonych, we wsi Bartochowie Okręgu Wartskim zamieszkałej, na przeciw Maryannie z Wierzchlejskich Henryka Falęckiego żonie, w dobrach Ner Okręgu Wartskim, oraz Józefowi Jarocińskiemu jako ojcu i opiekunowi nieletnich z niegdy Teklą z Wierzchlejskich żoną swą spłodzonych dzieci, Tekli i Jadwigi Jarocińskich w dobrach Woli Niedźwiedniej, Okręgu Zgierskim zamieszkałym wszystkim jako współwłaścicielem dóbr wyż wyrażonych na dniu 18 (30) Stycznia 1857 r. zapadłego, sprzedane zostaną w drodze działów przed Radcą Honorowym Józefem Starczewskim Sędzią Trybunału delegowanym w sali posiedzeń Trybunału Cywilnego Gubernii Warszawskiej w Kaliszu wspomnione dobra Ner i Gostków w czterech Oddziałach, a mianowicie:
w Oddziale I.
Dobra Gostków z pałacem i budowlami dworskiemi murowanemi z przyległościami Wartkowice składające się z folwarku i wsi Gostków, z wsi zarobnej Wartkowice w Okręgu Zgierskim położone, mające rozległości morgów 1721 pręt. 1 miary nowopolskiej czyli 860 1j2 diesiatyn. W dobrach Gostkowie znajduje się apparat gorzelniany wraz z kotłem do robienia piwa z miedzi, oraz niektóre sprzęty gorzelniane, tak jak w taxie są zamieszczone, oraz młyn wodny, z którego młynarz opłaca czynszu po rs. 225 rocznie jak niemniej pobierane jest mostowe przez wydzierżawienie około 135 rs. rocznie wynoszące. Dobra powyższe Gostków i Wartkowice oszacowane na rsr. 43,463 kop. 43 1j2.
w Oddziale II.
Dobra Pełczyska składające się z folwarku i wsi zarobnej tegoż nazwiska, wsi zarobnej Woli Bezdziadowej, oraz z folwarku wsi Wola Niedźwiedzia z przyległością Tumidaj vel Chotów Dezerta zwanej, obejmujące: dobra Pełczyska i Wola Bezdziadowa morgów 2058, pręt. 255 czyli 1029 1j3 diesiatyn, zaś Wola Niedźwiedzia z przyległością Tumidaj morgów 840, pręt. 175 wszystko miary nowopolskiej czyli 426 dziesiatyn. Dobra Pełczyska i Wola Bezdziadowa oszacowane przez biegłych na rs. 54,622 kop. 43 29/62 a dobra Wola Niedźwiedzia z przyległością Tumidaj na rs. 14,689 kop. 43 11j23.
w Oddziale III.
Dobra Ner składające się z folwarku i wsi zarobnej tegoż nazwiska, z wsi zarobnej Zawady w Okręgu Wartskim położone, obejmujące rozległości morgów 1460 prętów 205 miary nowopolskiej czyli 730 1j3 diesiatyn, oszacowane razem na rs. 24,117 k. 36 9j16.
w Oddziale IV.
Dobra Kłudna także w Okręgu Wartskim położone, obejmujące morgów 702 pręt. 74 także miary nowopolskiej czyli 351 1j8 diesiatyn oszacowane przez biegłych na rs. 13,899 k. 67j36. Таха dóbr tych wszystkich potwierdzoną została wyrokiem Trybunału miejscowego z dnia 28 Maja (9 Czerwca) 1857 r.
Warunki sprzedaży tej złożone zostały w biurze Pisarza Trybunału w Kaliszu, i ogłoszone w dniu 3 (15) Lipca r. b. 1857. Poczem termin do temczasowego przysądzenia wyznaczony został na dzień 10 (22) Września 1857 r. na godzinę 3 z południa w sali posiedzeń Trybunału.
Licytacya dóbr każdego Oddziału zaczynać się będzie od summy w tymże Oddziale zamieszczonej, a taxą przez biegłych sporządzoną wykrytej, powyż zamieszczonej. Таха ta oraz warunki przejrzane być mogą każdego czasu w biurze Pisarza Trybunału i u Patrona Nowickiego sprzedaż powyższą popierającego.
Kalisz dnia 3 (15) Lipca 1857 r.
Nowicki.

Dziennik Warszawski 1866 nr 143

(N. D. 3826) Rejent Kancelarji Ziemiańskiej Gubernji Warszawskiej w Warszawie.
Po zmarłych:
2) Stanisławie Zakrzewskim, współwierzycielu sumy rsr. 3,000, na dobrach Puczniew, z Okręgu Zgierskiego subintabulando ubezpieczonej, tudzież takiejże sumy rsr. 3,000, intabulowanej na dobrach Wola-Niedźwiedzia, również w Okręgu Zgierskim, toczą się postępowania spadkowe,do ukończenia których, wyznacza się termin w Kancelarji podpisanego Rejenta, na dzień 22 Września (4 Października) 1866 roku.
Aleksander Dziewulski.  

Kurjer Warszawski 1866 nr 189

Komisja Likwidacyjna w Królestwie Polskiem, podaje do powszechnej wiadomości, iż wynagrodzenia likwidacyjne: w ilości rs. 229 kop. 13, przypadające na mocy rozporządzenia Komisji z dnia 5 (17) Sierpnia r. b, Jadwidze i Tekli Jarocińskim, właścicielkom dóbr Wola-Niedźwiedzia, położonych w Gubernji Warszawskiej, Pcie Łęczyckim, Gminie Gostków, wysłane zostało do Kassy Powiatu Warszawskiego, celem wypłaty komu należy.

Zorza 1878 nr 14

Ś. p. JÓZEF JAROCIŃSKI i TOMASZ WOLSKI.
W dniu 2 Lutego b. r. umarł ś. p. Józef Jarociński, obywatel ziemski z wsi Niedźwiedzia Wola pod Łęczycą. Z licznych przymiotów duszy zmarłego, których rozbiór nie do mnie należy, ja tu zaznaczam dziwnie miły stosunek jego z tymi, dla których drukuje się „Zorza.” Kilka wypadków, które opowiem, przedstawią szlachetne serce nieboszczyka.
Sąsiad mój, stary Marcin, był przed kilku laty u p. Jarocińskiego karczmarzem; opowiedział mi sam z czasów swego karczmarstwa następne zdarzenie: Byłem na szynku i ukradłem panu 3 płachty siana; ale jakoś sumienie mnie gryzło; postanowiłem się wyspowiadać; jakże znów iść do spowiedzi z krzywdą ludzką? Nie ma rady! trzeba iść do pana z przeprosinami. Wchodzę: gości sporo we dworze; nie pytam nic, jeno całuję go w obie ręce i ściskam za kolana, odzywając się głośno:
— Wielmożny Panie! ukradłem Panu trzy płachty siana—idę do spowiedzi—albo niech mi W-ny Pan daruje, albo niech naznaczy jaką chce karę.
Pan objął mnie za szyję, pocałował w głowę i wyrzekł:
— Bóg ci w świętej spowiedzi daruje—toć i ja ci z serca przebaczam!
Oto sumienność jednego, szlachetność drugiego!
Inny przykład:
Jechał pan Jarociński karetą w słotną porę: przejeżdżając przez topiele, ujrzał chłopka z wózkiem w bagniskach bez nadziei wydobycia się o własnej sile. Natychmiast stanąć rozkazał i ludzi swych posłał na pomoc nieszczęśliwemu; a gdy jeszcze i oni rady dać nie mogą, sam wychodzi z powozu, brnie w błocie i wodzie, barkami swemi dźwiga wózek włościański, a wyratowawszy biednego, siada do swego powozu i wraca do domu, aby się.... położyć w łóżko. Wskutek bowiem zamoczenia nóg dostał ciężkiego zapalenia płuc i długą przebył chorobę. Jakaż to prawdziwie chrześcijańska miłość bliźniego!
Lecz najdobitniejszy dowód szlachetnych stosunków z ludem jest jego serce, okazywane rodzinie Tomasza Wolskiego. Jest to dawniej służący, a obecnie gospodarz w majętności ś. p. Jarocińskiego!. Kiedyś w smutnej doli Wolski wyświadczył przysługę, okazał serce i wiernym był swojemu panu, za co téż na jego wdzięczność nazawsze zasłużył. Nietylko że Wolski przeszedł ze sługi na gospodarza, ale nadto p. Jarociński swym kosztem synów mu kształcić rozkazał. Dziś jeden z nich pracuje przy kolei, drugi jest ukształconym rzemieślnikiem w Warszawie, a najmłodszy obecnie uczy się jeszcze na jednym z uniwersytetów w Rossyi... Jakiż to był rzewny widok przy grobie, gdy stary sługa, Wolski, jak dawniej tak i dziś w siermiędze ze swą żoną, zalewając się łzami rzucili się na trumnę, a nie mogąc ręki dobroczyńcy, wieko trumny gorącemi obsypywali pocałunkami!.
Ach! gdybyż więcej takich obywateli!..
Panowie! oświecajcie, jak możecie niższych i ciemnych współbraci!. Jakże mało Zorza kosztuje! a jakąż ona być może posilną strawą dla wielu dworskich Jóźków, Antosiów, Tomków, Marysiek, co po kredensach, sieniach drogach, karczmach nieraz bezpotrzebne bąki zbijają!.

Gazeta Kaliska 1894 nr. 59

Tegoż dnia (3 lipca) we wsi Woli-Niedźwiedziej, w pow. łęczyckim utonął w stawie 17-letni Antoni Krajewski.


Godzina Polski 1916 nr 240

Wartkowic
W pow. łęczyckim.
Wieś nasza wielu wsiom polskim być stawianą za przykład. Zawdzięczamy to okolicznemu obywatelstwu z proboszczem ks. Chrzanowskim na czele. Posiadamy sklep współdzieczy, straż ogniową ochotniczą, założoną staraniem obywatela p. Boettichera,
szkołę, ochronę, w której znajduje przytułek 60 dzieci, dom Ludowy z ładną scenką, kasę pożyczkową i t. d.
Rada opiekuńcza, której prezesem jest ks. Chrzanowski, organizuje Koło Macierzy Szkolnej, oraz kursy dla analfabetów.
Maślarnia pod nazwą ziemian łęczyckich rozwija się znakomicie, dając pracę znacznej liczbie osób.
Przed trzema tygodniami miejscowi amatorzy (pod reżyseryą p. Mazowieckiego nauczyciela z Powodowa) odegrali na dochód Straży ogniowej ochotniczej „Surdut i siermięgę".
Przed dwoma tygodniami odbyło się posiedzenie Rady opiekuńczej, na której omówiono projekt założenia łaźni dla przechodzących łodzian. Projektodawca, obywatel z Gostkowa p. Skrzyński złożył na ten cel 150 rb.
Założono staraniem proboszcza Chrzanowskiego szkoły we wsiach: Białej Górce, Niedźwiedziej Woli i ochrona w Sędowie, coraz więcej się rozwijają.
Zbiory tegoroczne przeszły wszelkie oczekiwania.

Obwieszczenia Publiczne 1921 nr 98

Notarjusz przy wydziale hipotecznym sądu okręgowego w Kaliszu, Józef Drzierzbicki, niniejszem obwieszcza, że zostały otwarte postępowania spadkowe po:
5) Wawrzyńcu Witczaku, współwłaśc. 15 mórg gruntu zapisanych pod Nr. 27 w dziale II wykazu dóbr Wierzbowa-Woźnicka, pow. Łęczyckiego i właśc, Nr. 19 przestrzeni 1 dzies. 2327 sąż. zapis, pod Nr. 7 w dziale II wykazu kol. Wola Niedźwiedzia Nr. 1 pow. Łęczyckiego.

Termin zamknięcia wymienionych wyżej postępowań spadkowych wyznaczony został na d. 21 czerwca 1922 r. w kancelarji notarjusza Józefa Dzierzbickiego w Kaliszu.

Obwieszczenia Publiczne 1924 nr 14

Wydział cywilny sądu okręgowego w Łodzi, na zasadzie art. 1777-3 U. P. C., oraz zgodnie z dedyzją z d. 11 stycznia 1924 r., zawiadamia, że na skutek podania Jadwigi Cielepa, zamieszk. we wsi Wola Niedzwiedzka, gm. Gostków, w pow. Łęczyckim, wdrożone zostało postępowanie celem uznania Michała Cielepy za zmarłego i z mocy art. 1777-8 U. P. C., wzywa tegoż Michała Cielepę, męża petentki, a syna Teofila i Antoniny, lat 39 mającego, ostatnio zamieszk. w Woli Niedźwiedzkiej, gm. Gostków, pow. Łęczyckim, obecnie po zaciągnięciu w 1914 r. do wojska rosyjskiego, nie­wiadomego z miejsca pobytu, aby w terminie 6-miesięcznym, od daty opu­blikowania niniejszego ogłoszenia, stawił się w kancelarji wydz. cyw. sądu okręgowego w Łodzi przy ul. Pańskiej 115, albowiem po tym czasie nastą­pi uznanie go za zmarłego. Nadto wydział cywilny sądu okręgowego w Ło­dzi wzywa wszystkich, którzy o życiu lub śmierci pomienionego wyżej Mi­chała Cielepy posiadają wiadomości, aby o znanych sobie faktach zawiado­mili sąd najpóźniej w oznaczonym wyżej terminie (Nr spr. Z. 528/23).

Obwieszczenia Publiczne 1924 nr 56

Wydział hipoteczny przy sądzie okręgowym w Kaliszu obwieszcza, że otwarte zostały postępowania spadkowe po zmarłych:
2) Katarzynie Grabowskiej, współwłaśc. 15 mórg 130 pręt. z maj. Wola Niedźwiedzia, pow. Łęczyckiego;
Termin zamknięcia tych postępowań spadkowych wyznaczony został na d. 22 grudnia 1924 r., w którym to dniu osoby interesowane winny zgłosić swoje prawa w tymże wydziale hipotecznym, pod skutkami prekluzji.

Gazeta Świąteczna 1924 nr 2286

Kupię młyn wodny. Władysław Cichecki, Wola-Niedźwiedzia, poczta Wartkowice w powiecie łęczyckim.

Obwieszczenia Publiczne 1931 nr 15

Wydział hipoteczny przy sądzie okręgowym w Kaliszu, I sekcja, obwieszcza, że otwarte zostały postępowania .spadkowe po zmarłych:
9) Józefie Grabowskim, właścicielu 6 dzies. 1829 sąż. z kol. Wola- Niedźwiedzia Nr. 1 i współwł. 45 m. z maj. Wierzbowa - Woźnicka, po­wiatu łęczyckiego;

Termin zamknięcia tych postępowań spadkowych wyznaczony zo­stał na dzień 31 sierpnia 1931 roku. W powołanym terminie osoby zainte­resowane winny zgłosić swe prawa w powyżej wskazanym wydziale hi­potecznym, pod skutkami prekluzji

Łódzki Dziennik Urzędowy 1933 nr 18

ROZPORZĄDZENIE WOJEWODY ŁÓDZKIEGO
z dnia 18 sierpnia 1933 r. Nr. SA. II. 12/9/33.
o podziale obszaru gmin wiejskich powiatu Łęczyckiego na gromady.
Po wysłuchaniu opinji rad gminnych i wydziału powiatowego zgodnie z uchwałą Wydziału Wojewódzkiego z dnia 14 sierpnia 1933 r. na podstawie art. 107 ustawy o częściowej zmianie ustroju samorządu terytorjalnego z dnia 23 III. 1933 r. (Dz. U. R. P. Nr. 35, poz. 294) postanawiam co następuje:
§ 1.
III. Obszar gminy wiejskiej Gostków dzieli się na gromady:
2. Chodów, obejmującą: wieś Chodów, kol. Wola - Niedźwiedzia, wieś Wola - Niedźwiedzia.
§ 2.
Wykonanie niniejszego rozporządzenia powierza się Staroście Powiatowemu Łęczyckiemu.
§ 3.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia go w Łódzkim Dzienniku Wojewódzkim.
Wojewoda:
w z. (—) A. Potocki
Wicewojewoda.

Obwieszczenia Publiczne 1935 nr 39

Sąd grodzki w Łęczycy, powiatu łęczyckiego, województwa łódz­kiego, na mocy art. 90 Prawa Wekslowego, wzywa posiadacza zaginio­nego wekslu in blanco na sumę 134 zł., wystawionego przez Jana Stan­kiewicza, zam. we wsi Wola Niedźwiedzia, gm. Gostków, pow. łęczyc­kiego na zlecenie Franciszka Jagielskiego, zamieszkałego tamże, aby zgłosił się w przeciągu 60 dni od daty ukazania się niniejszego ogłosze­nia do sądu tutejszego i okazał powyższy weksel w przeciwnym razie weksel powyższy uznany zostanie przez sąd za umorzony.

Akta sprawy Nr. Co. 73/34 z wniosku Spółdzielczego Stowarzysze­nia Spożywców „Przyszłość" w Wartkowicach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz