-->

czwartek, 16 maja 2013

Kuźnica

Słownik Geograficzny:  
Kuźnica, os. leśna, pow. sieradzki, gm. i par. Klonowa, odl. od Sieradza 27 w.; ma 3 mk.

Spis 1925:
Kuźnica, leśn., pow. sieradzki, gm. Klonowa. Spisano łącznie z wsią Kiełbasy.

Nie odnaleziona na mapach. Według Skorowidzu Miejscowości z r. 1925 znajdowała się koło wsi Kiełbasy.
 
Dziennik Urzędowy Woiewodztwa Kaliskiego 1824 nr 41

OBWIESZCZENIE.
Urząd Leśny Sokolniki.
Zawiadomia życzących sobie nabycia drzewa w lasach tuteyszego Leśnictwa, iż sprzedarz tego, mianowicie w odcinkach, inaczey odpadkach, przez publiczną licytacyą odbywać się będzie w Rysiu, a to w następnych terminach;
a. Dnia 15. Listopada r. b. z Straży Salamony Lasów Narodowych przy obrębach Podawacz, Grabostaw, Błoto i Koratki.
b. Dnia 16. Listopada r. b. z Straży Klonowo przy obrębach Bogus, Kuźnica i Groiec Wielki.
c. Dnia 18. Listopada r. b. z Straży Pichlice Lasów Koronnych przy obrębach Łęki, Sokolniki i Osiek.   
d. Dnia 20. Listopada t. r. z Straży Bolesławice, przy obrębach Czastary, Przywory, Ochędzyń, Zdzary i Woycin.
Każdy przeto życzący sobie nabycia, gdy zechce wprzód obeyrzeć, iaki odcinek czyli odpadek — może udać się w Straży Salamony do Ur. Dąbrowskiego, Nadleśniczego honorowego, w Grabowstawie zamieszkałego, w Straży Klonowskiey do P. Swiderskiego, Podleśnego w Klonowy zamieszkałego.
w Straży Pichlice do P. Szenk, Podleśnego na Tyblach,
w Straży Bolesławice do P. Paschalskiego, Podleśnego, w Porębarach Zdzary zamieszkałego. —
Ci Officyaliści okażą zaokrąglenie odcinka.
w Rysiu dnia 4. Października 1824.
w Nadleśny Dobrowoyski.


Dziennik Warszawski 1866 nr 107

(N. D. 2761) Urzęd Leśny Klonowo.
Podaje do publicznej wiadomości, że w d. 17 (29) Maja r. b. od godziny 9-ej z rana w kancelarji Urzędu Leśnego Klonowo we wsi Brąszewicach Gminie Godynice Powiecie Sieradzkim Gubernji Warszawskiej, odbywać się będzie głośna in plus licytacja na sprzedaż drzewa iglastego różnego gatunku, z cięć na r. 1866, naznaczonych młotem sześciokątnym wycechowanego, pojedynczo obrębami, mianowicie:
Z obrębu Podawacz w okręgu I w cięciu Nr. 13, ocenione na rs. 817 kop. 83; z obrębu Grabostaw w okręgu I Nr. 15, ocenione na rs. 116 kop 25; z obrębu Błota w okręgu I Nr. 13, ocenione na rs. 426 kop. 90; z obrębu Kosatka w okręgu I Nr. 11, ocenione na rsr. 476 kop. 2; z obrębu Oraczew Nr. 7, ocenione na rs. 5 kop. 67; z obrębu Kuźnica Nr. 8, ocenione na rs. 776 kop. 27; z obrębu Leliwa w okręgu I Nr. 10, ocenione na rsr. 134 kop. 78; z obrębu Smok okręgu I Nr. 13, ocenione na rs. 295 kop. 54.
Przystępujący do licytacji, zaopatrzony być winien w vadium wynoszące 1/4 część szacunku w każdym obrębie, oraz być przygotowanym do zapłacenia połowy zalicytowanej sumy przy podpisaniu protokółu licytacyjnego, o innych warunkach tej sprzedaży każdodziennie z wyjątkiem dni świątecznych dowiedzieć się można w Urzędzie Leśnym, miejscowa zaś służba leśna zgłaszającemu się okaże drzewo na gruncie.
w Brąszewicach d. 16 (28) Kwietnia 1866 r.
Nadleśniczy, Ł. Wojczyński.

Kaliszanin 1875 nr 80

Ogłoszenia
Kaliska Izba Skarbowa.
Podaje do wiadomości publicznej, iż na mocy decyzji Izby Skarbowej w dniu 17 (29) września r. b. zapadłej, odbędzie się 15 (27) października o godzinie 12 zrana w Praesidium tejże Izby głośna in plus licytacja na sprzedaż, 1) powału (drzewa uszkodzonego przez burzę) w obrębach Podawacz, Grabostaw, Błota i Oraczew, Straży Salamonowskiej, leśnictwa rządowego Klonowa, oszacowanego na summę rs. 378 kop. 86; 2) ta­kiegoż drzewa w obrębie Kosatka, tegoż leśnictwa i straży, oszacowanego na rs. 432 kop. 67; i 3) takiegoż drzewa w obrębie Bogus, Kuźnica i Grójec-Wielki, tegoż leśnictwa.
Licytacja rozpocznie się od summ powyższych. Przystępujący do niej winien złożyć vadjum wyrównywające 1/10 części summy szacunkowej. Szcze­gółowe warunki licytacji mogą być przejrzane każdodziennie z wyjątkiem świąt i dni galowych w biurze Wydziału Dóbr Rządowych Izby Skar­bowej kaliskiej.
Kalisz d. 22 września (4 października) 1875 r. Assessor Herburt-Heybowicz — Referent Chomętowski.

Kaliszanin 1885 nr. 53

Tegoż dnia w gminie Klonowa, powiecie sieradzkim, w leśnictwie rządowem Kuźnica Klonowska, spaliły się trzy morgi młodego lasu. 

Echo Sieradzkie 1932 9 czerwiec

PŁONĄCA CZAPKA.
W ubiegłym tygodniu mieszkaniec folwarku Kuźnica gm. Klonowa znalazł płynącą na rzece „Uzyczy" czapkę leśniczego czy też praktykanta leśniczego. Istnieje przypuszczenie, że właściciel czapki popełnił samobójstwo, lub został zamordowany i wrzucony do rzeki. Czapkę koloru zielonego z orzełkiem wyszytym białemi nićmi ręczno obejrzeć można u znalazcy Wład. Mituły tamże zamieszkałego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz