czwartek, 25 kwietnia 2019

Wójtówka / Sempółki Wójtówka

Wójtówka a. Sempółki Wójtówka, dawniej kolonia położona prawdopodobnie w obecnej gminie Poddębice, nie odnaleziona na mapach.

Echo Tureckie 1924 nr 37

KOMUNIKAT URZĘDOWY:
W „Dzienniku Ustaw" 3 dn. 29-11 1924 r. poz. 206 zostało ogłoszone rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18-11. r. b. o włączeniu folwarku Wójtówka do gm. Niewiesz. Włączenie już nastąpiło.



Obwieszczenia Publiczne 1931 nr 53

Wydział hipoteczny, II sekcja, przy sądzie okręgowym w Kaliszu obwieszcza, że zostały otwarte postępowania spadkowe po zmarłych:
15) Karolu Doluda, właścicielu działki Nr. 9, obszaru 7 ha 1577 mtr. kw. z pod Nr. 2, działu II wykazu hip. majątku Sempółki-Wójtówka, powiatu tureckiego.
Termin zamknięcia tych postępowań spadkowych wyznaczony zo­stał na dzień 7 stycznia 1932 roku, w którym to terminie osoby zainte­resowane winny zgłosić się do kancelarji wymienionego wyżej wydzia­łu hipotecznego w celu ujawnienia swoich praw, pod skutkami prekluzji.

Echo Tureckie 1939 nr 5

Numer akt: Km. 8/38 r.
Obwieszczenie o licytacji nieruchomości.
Komornik Sądu Grodzkiego w Turku, Aleksander Downar, mający kancelarję w Turku przy ul. Kaliskiej Nr. 34, na pod­stawie art. 676 i 679 k.p.c podaje do pu­blicznej wiadomości, że dnia 2 marca 1939 r. o godz. 9 tej w Sądzie Grodzkim w Tur­ku odbędzie się się sprzedaż w drodze pu­blicznego przetargu należącej do dłużnika Andrzeja Jarugi nieruchomości wiejskiej położonej w kol. Sempółki — Wójtówka gm. Niewiesz, pow. tureckiego, pochodzącej z parcelacji folwarku „Sempółki—Wójtówka Nr.1.", mającej urządzoną księgę hipote­czną w Wydziale Hipotecznym przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu, składającej się z parcelacji Nr.32., o ogólnej przestrzeni 8 ha 2469 metrów kw. i następujących za­budowań:
1) domu mieszkalnego z drzewa, kryte­go słomą, o jednej izbie, długości 6,6 mtr., szerokości 4,7 mtr. i wysokości 2 mtr., w lichym stanie;
2) stajni z kamienia wapiennego, krytej słomą, długości 8 mtr., szerokości 4,7 mtr. i wysokości 2 mtr., w lichym stanie;
3) ustępu z drzewa, krytego słomą;
4) studni z dren z nadbudówką z drze­wa i
5) stodoły z kamienia wapiennego, krytej słomą, długości 10 mtr., szerokości 7 mtr. i wysokości 3 mtr., nowobudowanej, oraz inwentarza żywego: 1 klaczy i mar­twego: 1 wozu, uprzęży rzemiennej na je­dnego konia, 2 bron, 1 pługa i 1 radła.
Przy zabudowaniach rośnie około 85 sztuk drzew owocowych młodych i pod­wórze od strony zachodniej ogrodzone jest płotem ze sztachet na długości 25 me­trów. Położenie nieruchomości dobre.
Nieruchomość oszacowana została na sumę 8.000 złotych, cena zaś wywołania wynosi 6.000 złotych.
Przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 800 zł.
Rękojmię należy złożyć w gotowiźnie al­bo takich papierach wartościowych bądź książeczkach wkładowych instytucyj, w których wolno umieszczać fundusze mało­letnich. Papiery wartościowe przyjęte bę­dą w wartości trzech czwartych części ce­ny giełdowej.
Przy licytacji będą zachowane ustawo­we warunki licytacyjne, o ile dodatkowym publicznym obwieszczeniem nie będą po­dane do wiadomości warunki odmienne.
Prawa osób trzecich nie będą przeszko­dą do licytacji i przysądzenia własnej na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub jej części od egzekucji i że uzyskały postanowienie wła­ściwego sądu, nakazującego zawieszenie egzekucji.
W ciągu ostatnich dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godziny 8-mej do 18-ej akta zaś postępowania egzekucyjnego mo­żna przeglądać w Sądzie Grodzkim w Turku, ul. Kolska.
Turek, dnia 18 stycznia 1939 r.

Komornik: A Downar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz